Renkli çelik rulo fiyatını etkileyen nedenler

July 20, 2022
hakkında en son şirket haberleri Renkli çelik rulo fiyatını etkileyen nedenler

Renkli çelik rulo fiyatlarını etkileyen ana sebep: Hammadde sorunu olmalı.Renkli çelik levhaların kalitesi, korozyon önleyici katman (galvanizli alüminyum katman), boya ve üretim süreci ile büyük bir ilişkiye sahiptir.Farklı üreticiler tarafından üretilen renkli kaplamalı bobinlerin kalitesi kesinlikle Farklıdır, hizmet ömrü de farklıdır.Bu, aynı görünen renkli çelik levhaların fiyatının ve boyutunun nedenidir.

 

İşleme yöntemi ayrıca renkli çelik rulonun fiyatını da etkileyecektir: ilk olarak, farklı işleme, yapım ve kurulum yöntemleri nedeniyle sahada kullanılan renkli çelik levha da farklıdır;ikinci olarak, işleme yöntemi ve versiyonu farklıdır, bu da gerekli renkli çelik bobin su yalıtımı ile sonuçlanır. Korozyon korumasının etkisi de farklıdır.

 

Örneğin, kurulum sırasında bazı renkli çelik ruloların delinmesi gerekir.Daha sonraki inşaatlarda arıtma için bazı su geçirmez malzemeler kullanılabilse de, arıtma yerinde değilse veya su geçirmez malzemeler kalifiye değilse yine de su sızıntısı sorunları olacaktır, bu nedenle 470 Tip 360° dikey kilit kullanılması gerekir. dikiş sistemi ve diğer renkli çelik rulolarda bu sorun kolayca çözülebilir çünkü böyle bir sorun olduğu için farklı tip çatı rengi çelik rulo fiyatları da farklıdır.

 

Kullanım yeri, çatı kaplama renkli çelik ruloların fiyatını etkiler: Farklı bölgeler, ortamlar ve kullanımlar için özel olarak tasarlandıkları için birçok renk kaplı çelik sac türü vardır.Çöl kuru alanlar ve kıyı ıslak alanlar, asit-baz tuzlu alanlar ve sıradan alanlar, yoğun kimyasal korozyona sahip ortamlar ve genel ortamlar, kullanılacak renkli çelik kaplama türünde farklı olmalıdır, bu nedenle çatı rengi çelik rulo fiyatları farklı olacaktır. .fark.